معنای پیام رهبر انقلاب امام خامنه ای به جوانان


       افسران - معنای پیام رهبر انقلاب امام خامنه ای به جوانان

پیام از آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران


به نام خدا، رحمان مهربان

به جوانان در اروپا و شمال امریکا،

رویدادهای اخیر در فرانسه و موارد مشابه در برخی کشورهای دیگر غربی به من متقاعد به طور مستقیم با شما صحبت در مورد آنها. من به شما پرداختن به هستم، [جوانان]، نه به خاطر من چشم پوشی پدر و مادر خود را، و نه به این دلیل است که در آینده از سازمان ملل و کشورهای خود را در دست شما باشد. و همچنین پیدا کنم که حس تلاش برای حقیقت شدید تر و توجه در قلب شما است.

من سیاستمداران و دولتمردان شما آدرس یا نه در نوشتن این به این دلیل من معتقدم که آنها آگاهانه مسیر سیاست از راه عدالت و حقیقت جدا شده است.

من می خواهم با شما صحبت کنم در مورد اسلام، به ویژه تصویر است که به شما به عنوان اسلام معرفی شده اند. بسیاری از تلاش بیش از دو دهه گذشته ساخته شده است، تقریبا از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، به جای این دین بزرگ در مقر دشمن هولناک.تحریک از احساس وحشت و نفرت و استفاده از آن متاسفانه سابقه طولانی در تاریخ سیاسی غرب است.

در اینجا، من نمی خواهم برای مقابله با ترس های مختلف که با آن کشورهای غربی تاکنون تحت تعلیم قرار گرفته است.بررسی اجمالی از مطالعات انتقادی اخیر از تاریخ را به خانه به شما این واقعیت است که درمان غیر صمیمی و ریاکارانه دولت های غربی از دیگر ملت ها و فرهنگ شده است در historiographies جدید به شدت انتقاد به ارمغان بیاورد.

تاریخ ایالات متحده و اروپا شرمنده از برده داری هستند، خجالت دوره استعمار و الان در ظلم و ستم از مردم از رنگ و غیر مسیحیان. محققان و مورخان شما عمیقا از bloodsheds به نام دین بین کاتولیک ها و پروتستان ها و یا به نام ملیت و قومیت در طول جنگ جهانی اول و دوم ساخته شرمنده. این رویکرد قابل تحسین است.

با ذکر کسری از این لیست طولانی، من به تاریخ سرزنش نمی خواهیم. نه من دوست دارید روشنفکران خود را بپرسید که چرا وجدان عمومی در غرب بیدار و پس از یک تاخیر چند دهه یا قرن ها می آید به حواس خود را. چرا باید تجدید نظر در وجدان جمعی تقاضای خود را به گذشته های دور و نه به مشکلات فعلی؟ چرا از آن است که تلاش برای جلوگیری از آگاهی عمومی در مورد یک مسئله مهم مانند درمان فرهنگ و اندیشه اسلامی ساخته شده؟

شما به خوبی می دانیم که تحقیر و گسترش نفرت و ترس کاذب "دیگر" اند از پایه مشترک تمام کسانی که سود ظالمانه بوده است. در حال حاضر، من می خواهم شما را به خودتان بپرسید که چرا سیاست های قدیمی از گسترش "ترس" و نفرت از اسلام و مسلمانان با شدت بی سابقه ای هدف قرار دادند. چرا ساختار قدرت در جهان می خواهند فکر اسلامی به حاشیه رانده شود و نهفته باقی می ماند؟ برنامه های فوق العاده قدرت و علاقهمندیهای در سایه تحریف تصویر اسلام حفاظت چه مفاهیم و ارزش ها در اسلام مزاحم؟ از این رو، اولین درخواست من است: مطالعه و تحقیق انگیزه پشت این سیاه شدن گسترده از تصویر اسلام.

درخواست دوم من این است که در واکنش به سیل prejudgments و مبارزات دروغ، سعی کنید برای به دست آوردن دانش مستقیم و دست اول از این دین است. منطق راست مستلزم آن است که شما را در درک ماهیت و جوهر از آنچه ترسناک شما در مورد هستند و می خواهند شما را به دور از.

من اصرار نیست که شما خواندن من و یا هر خواندن دیگر اسلام را بپذیرید. چه من می خواهم بگویم این است: آیا اجازه نمی دهد این واقعیت پویا و موثر در جهان امروز به شما از طریق خشم و تعصبات معرفی شده است. اجازه نمی دهد آنها را به مزورانه تروریست استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام معرفی.

دریافت دانش از اسلام از منابع اولیه و اصلی آن است. به دست آوردن اطلاعات در مورد اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن است. من می خواهم به شما بپرسید که آیا شما به طور مستقیم به عنوان خوانده شده قرآن از مسلمانان است. آیا شما مورد مطالعه آموزه های پیامبر اسلام و انسانی، آموزه های اخلاقی خود را؟ آیا تا به حال پیام اسلام از هر گونه منابع دیگر از رسانه ها دریافت؟

آیا تا به حال از خود پرسید که چگونه و بر اساس آن ارزش است اسلام بزرگترین تمدن های علمی و فکری جهان تاسیس و دانشمندان برجسته ترین و روشنفکران در سراسر چندین قرن مطرح؟

من می خواهم شما نمی اجازه می دهد تا موهن و توهین آمیز تصویر ساختمان برای ایجاد یک خلیج عاطفی بین شما و واقعیت، در نظر گرفتن دور امکان قضاوت بی طرفانه از شما است. امروز، رسانه های ارتباطی مرزهای جغرافیایی را حذف کرده. از این رو، اجازه نمی دهد آنها را برای شما محاصره در داخل مرزهای ساختگی و ذهنی.

اگر چه هیچ کس به صورت جداگانه می توانید شکاف ایجاد پر، هر یک از شما می توانید یک پل اندیشه و انصاف بیش از شکاف ساخت تا خود و محیط پیرامون خود را روشن. در حالی که این چالش مدون بین اسلام و شما، جوانان، نامطلوب است، آن را می توانید سوالات جدید در ذهن کنجکاو و کشیدند خود را بالا می برد. تلاش برای پیدا کردن پاسخ به این پرسش شما را با فرصت های مناسب برای کشف حقایق جدید فراهم کند.

بنابراین، آیا این فرصت را از دست ندهید برای به دست آوردن درک مناسب، صحیح و غیر مرتبط از اسلام به طوری که امیدوارم، با توجه به درک خود را از مسئولیت نسبت به حقیقت، نسل های آینده خواهد تاریخ این تعامل موجود بین اسلام و غرب با روشن تر ارسال وجدان و خشم کمتر.

سید علی خامنه ای
برچسب ها : پیام امام خامنه ای به جوانان اروپایی ,  پیام از آیت الله سید علی خامنه ای ,  پیام به جوانان در اروپا و شمال امریکا ,  اسلام ,  قرآن ,  emam khamenehee , 

نوشته شده در چهارشنبه 1 بهمن 1393 ساعت 11:51 ب.ظ | آخرین ویرایش در پنجشنبه 2 بهمن 1393 ساعت 12:27 ق.ظ