پیکر مطهر سه شهید نیشابوری عملیات بدر شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس از نیشابور، پیکر مطهر و نورانی سه شهید نیشابوری عملیات بدر شناسایی شد. این ابدان مطهر مربوط به پاسداران شهید محمد حصاری فرمانده گردان امام حسین (ع) تیپ امام موسی کاظم (ع) لشکر 5 نصر، محمدباقر حصاری و محمدرضا قائمی جمعی لشکر 5 نصر است.پیکر شهید «محمد حصاری» قبل از ماه مبارک رمضان در جریان تفحص کشف گردید و پیکر دیگر برادر شهیدش «محمد باقر حصاری» در هفته اخیر پیدا شده است.

پاسدار شهید محمد حصاری فرمانده گردان امام حسین (ع) تیپ امام موسی کاظم (ع) لشکر 5 نصر

متولد اول آبان ماه 1320 روستای الاجگرد از توابع نیشابور که در 22 اسفند 1363 در عملیات بدر در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید

اینجانب‌ محمد حصاری‌ فرزند غلام‌رضا از نیشابور شهادت‌ می‌دهم‌ که من‌ با آگاهی‌ از اسلام‌ و این‌ انقلاب‌ که‌ دارم‌ با افتخار در این‌ راه‌ آمدم‌ و امیدوارم که‌ خداوند متعال‌ این‌ خون‌ بی‌ارزش‌ مرا در راه‌ خود قبول‌ کند. من‌ تا آخرین‌ قطره خون‌ که‌ در بدن‌ دارم‌ دست‌ از این‌ اسلام‌ و انقلاب‌ بر نخواهم‌ داشت‌ به‌ یاری خداوند متعال‌. ان‌ شاءاللّه‌ از همسر عزیز و مهربانم‌ تقاضا دارم‌ که‌ فرزندانم‌ را درراه‌ اسلام‌ و انقلاب‌ با شناساندن‌ این‌ رهبر عزیز تربیت‌ کنید و به‌ راهی‌ که پدرشان‌ رفت‌ آن‌ها هم‌ بروند که‌ جز این‌ راه‌، راهی‌ نیست‌ راه‌های‌ دیگر باطل است... برای‌ آمرزش‌ من‌ دعا کنید و من‌ برای‌ سلامتی‌ شما و فرزندانم‌ و دوستانم.‌

پاسدار شهید محمدباقر حصاری

دوم خرداد 1315 در روستای الاجگرد از توابع نیشابور چشم به دنیا گشود و در 22 اسفند 1363 در عملیات بدر در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل شد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید

خوشا به حال آنان که حرف حق را شنیدند و به گوش گرفتند و موفّق شدند که عمل نمایند و وای به حال آنان که مشمول آیۀ ختم الله علی قلوبهم شدند ونخواستند و نشنیدند و به گوش نگرفتند و عمل نکردند و به عذابی سخت دردناک در انتظار آن‌هاست و پس پیروزی از آن آن‌هایی است که از همه‌چیز بریدند و به‌حق پیوسته و به‌حق عمل کرده و به‌حق رسیدند. خداوند ما را از این اشخاص محسوب بدارد، آمین.

پاسدار شهید محمدرضا قائمی

در بیستم شهریورماه 1343 در روستای حسن‌آباد از توابع شهرستان نیشابور متولد شد و در 22 اسفند 1363 در عملیات بدر در جزیره مجنون بال در بال ملائک گشود و آسمانی شد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید

پروردگارا! شاهد و ناظر ما باش که ما در این پیکار خونین هیچ انگیزه و هدفی جز قسط و داد و پیروزی حق بر باطل در مسیر تاریخ نداریم.

آفریدگارا! از ما بپذیر که در راه تو و برای خشنودی و رضای تو به پا خواسته­ایم.

پروردگارا! ما خون خود را در راه تو داده­ایم تا بندگان در بند و حق‌گویان به استضعاف کشیده شده و به اسارت رفته بال‌وپر گیرند و در فضای عطرآگین حکومت اسلامی به پرواز درآیند.

لازم به ذکر است پیکر مطهر شهیدان محمد و محمدباقر حصاری در شهرستان نیشابور و شهید محمدرضا قائمی در شهرستان فیروزه تشییع و به خاک سپرده می شود. زمان تشییع شهدا متعاقباً اعلام خواهد شد.

 برچسب ها : شهید محمد حصاری ,  تشییع پیکر شهیدان حصاری ,  شهید محمدباقر حصاری ,  شهدا عملیات بدر ,  شهدا تازه تفحص شده , 

نوشته شده در جمعه 16 مرداد 1394 ساعت 03:31 ب.ظ | آخرین ویرایش در جمعه 16 مرداد 1394 ساعت 04:54 ب.ظ