مراسم سالروز بازگشت آزادگان سر افراز به میهن اسلامی در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور با حضور حجت الاسلام ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی ، یکشنبه 24 مرداد .

 

،حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد

نائب رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از آزادگان شهرستان نیشابور که به همت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان برگزار شد،اظهار داشت:یکی از برگ های زرین دفاع مقدس اسارت است.

وی با بیان اینکه تاریخ افتخارآمیز اسارت را از هر زاویه ای که بنگرید زیبا است و برای همه ما عبرت آموز است،خاطرنشان کرد:اخوی سید علی اکبر ابوترابی فرد می گفتند،صلیب سرخ اظهار می داشت شما اسرای ایرانی زیر دست سربازان صدام یک جمهوری اسلامی تشکیل داده اید که فقط پرچم ندارد.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آزادگان برای ملت ایران عزت،عظمت و آبرو خلق کردند،تصریح کرد:یکی از روزهای شیرین برای بعثی ها قبول قطعنامه از سوی امام(ره) بود، اما این خبر برای اسرا مایه اندوه شد.

ابوترابی فرد ادامه داد:اسرا کمترین فشار را به مسئولین برای آزادی خود نداشتند،مطالبه اسرا آزادی آنها نبود بلکه مطالبه آنها پیروزی در میدان نبرد بود.

وی با بیان اینکه ما با وحدت می توانیم برای ملت ایران عزت خلق کنیم،خاطرنشان کرد:رهبری فرمودند نباید نقد و بررسی برجام باعث اختلاف در دوستداران انقلاب شود.

وی ادامه داد:امروز مطالبه ملت ایران عزت و اقتدار ایران اسلامی است،ملت ما از دوران سخت تحریم با افتخار عبور کردند،تحریمی که در نظر تئوریسین های غربی باید باعث شکاف و اختلاف بین ملت و دولت می شد اما در جامعه ایرانی وحدت آفرین شد


  


شب خاطره با حضور آزادگان سرافراز در مرکز نیشابور

به گزارش روابط عمومی مرکز نیشابور:مراسم شب خاطره با حضور آزادگان هشت سال دفاع مقدس و با عنوان " زندگی در قفس" در محل فرهنگسرای وکیلی شهرستان برگزار گردید . در این مراسم که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه و با حضور سرپرست محترم مرکز و مسئول بسیج دانشجویی شهرستان و دانشجویان برگزار گردید 3 نفر از آزادگان سرافراز که در عملیاتهای خیبر( اولین عملیات آبی -خاکی ) و فتح المبین به اسارت نیروی بعثی درآمده بودند خاطرات دوران اسارت و دلاورمردیهای آزادگان را برای دانشجویان بازگو کردند .همچنین کلیپی از زندگینامه اسرا که با تلاش دانشجویان در کانون فلیم و عکس بسیج ساخته شده بود به نمایش گذاشته شد . در حاشیه این مراسم غرفه کتابفروشی با موضوع آزادگان و شهادت نیز برگزار گردید
برچسب ها : مراسم سالروز بازگشت آزادگان سر افراز به میهن اسلامی ,  مراسم شب خاطره با حضور آزادگان ,  حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد ,  فرهنگسرای سیمرغ نیشابور ,  فرهنگسرای وکیلی , 

نوشته شده در یکشنبه 25 مرداد 1394 ساعت 09:20 ق.ظ | آخرین ویرایش در شنبه 31 مرداد 1394 ساعت 09:35 ق.ظ