فرماندار شهرستان نیشابور گفت: بیشترین تعداد مفقودان و جانباختگان استان در فاجعه منا و ظاهراً آن‌طور كه تا كنون مشخص است در شهرستان‌های كشور متعلق به نیشابور است.

غلام‌حسین مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)– منطقه خراسان، گفت: بیشترین تعداد مفقودان و جانباختگان حادثه منا در استان و ظاهراً آن‌طور كه تا كنون مشخص است در شهرستان‌های كشور، متعلق به شهرستان نیشابور است؛ به همین دلیل جلسه و ستادی جهت بررسی نحوه مدیریت ابعاد این حادثه در شهرستان، عصر امروز شكل گرفت.

وی بیان كرد: آمار جانباختگان در نیشابور تا كنون 17 نفر هستند و البته تا این لحظه آمار دقیق مفقودان و مجروحان به تفكیك در دست نیست.

مظفری افزود: در جلسه، بحث‌ها و پیش‌بینی‌هایی مطرح شد تا بتوان در بخش‌های مختلف این مساله را مدیریت كنیم و همچنین با خانواده‌ها همراهی گردد؛ چند موضوع خاص باید در دستور كار قرار داده شود از جمله مراسم مشتركی كه بناست خانواده‌ها داشته باشند و یا تشییع جانباختگان به صورت متمركز انجام شود.

وی ادامه داد: از سه كاروانی كه شهرستان نیشابور داشت، دو كاروان در مسیر قرار گرفته بودند كه این كاروان‌ها، كاروان آقایان یگانه و شورگشتی بود و به همین دلیل كه این دو كاروان در مسیر حادثه بودند، شمار زیادی از همشهریان نیشابوری جزء جانباختگان و مفقودان حادثه بودند.


برچسب ها : حادثه منا ,  حجاج نیشابوری در حادثه منا , 

نوشته شده در شنبه 4 مهر 1394 ساعت 08:28 ق.ظ | آخرین ویرایش در یکشنبه 5 مهر 1394 ساعت 07:36 ق.ظ