نقطه برتری رزمندگان کشورمان نه سلاح و آموزش بلکه قدرت ایمان بود

فرمانده تیپ زرهی ۲۱ امام رضا(ع) نیشابور گفت: نقطه برتری رزمندگان کشورمان سلاح و آموزش نبود بلکه قدرت ایمان بود که دشمنان نظام اسلامی الان هم سعی دارند آن را بزنند.
به گزارش خبرنگار عطارنیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن قاجاریان در مراسم گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس در تالار اجتماعات ستاد دانشکده علوم پزشکی نیشابور، افزود: موفقیت‌هایی که در ایران در جریان دفاع مقدس روی داد اراده خداوند متعال بود زیرا جوانانی که حتی محاسن نداشتند با کمترین آموزش و تجهیزات تک‌های سنگین دشمن را خنثی کردند.
وی با اشاره به اینکه خرمشهر ۳۴ روز در محاصره دشمن بود و کسی کمک نکردٰٰٰٰٰ، اظهار کرد: ما به راحتی خیانت دولت موقت و خیانت بنی‌صدر را در جریانات مبارزه با گروهک‌های ضدانقلاب و جنگ تحمیلی می‌دیدیم؛ به محض اینکه بنی‌صدر فرار و دولتش سقوط کرد پیروزی‌ها در جنگ با عملیات موفق فرماندهی کل قوا شروع شد؛ من عضو هیچ گروه سیاسی نیستم و به‌خاطر همین مثل افراد سیاسی با کسی تعارفی ندارم و به صراحت می‌گویم حضرت امام شخصیتی مثل صیاد شیرازی را پرورش داد و بالا آورد و ارتش پای کار ایستاد.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه کسی از فرزندان ملی‌گرایان و نهضت آزادی‌ها دیده نشد و هر کسی شهید شد از همین طیف مردمی پیرو حضرت امام راحل بودند، یادآور شد: ما در اواخر جنگ حتی بودجه پرداخت حقوق رزمندگان را هم نداشتیم؛ حتی مهمات به‌دلیل کمبود جیره‌بندی می‌شد تا در مواقع بحرانی بشود کاری کرد ولی آن طرف محدودیتی نداشت.
قاجاریان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس ۱۵ عملیات بزرگ(حضور بیش از ۳۰ هزار نفر رزمنده) ، ۱۹ عملیات متوسط(حضور بیش از ده هزار نفر رزمنده) و ۱۲۵ عملیات کوچک(حضور زیر ده هزار نفر رزمنده) اجرایی شد، تصریح کرد: هنوز نسل جنگ وجود دارد ولی دانشجویان ما از اتفاقات بزرگ جنگ تحمیلی اطلاعی ندارند؛ برای مثال غربی‌ها روی شکستن دیوار ماژینو در فرانسه در جنگ جهانی دوم در مراکز علمی نظامی جهان خیلی مانور می‌دهند و همان‌ها در جریان عملیات کربلای ۵ گفتند تحرکات ایران در این عملیات فراتر از شکستن دیوار ماژینو است ولی نسل دانشگاهی ما از آن اطلاعی ندارد.
وی با اشاره به حضور هیئت ۴۵ نفره سپاه در پاکستان در سال ۶۸ و تشریح عملیات موفق والفجر در جبهه‌ها در همایش سه هزار نفره فرماندهان ارتش پاکستان، تشریح کرد: با اینکه ارتش پاکستان خیلی قوی و آکادمیک است ولی چنان از شنیدن نحوه توفیقات نظامی ایران حیرت‌زده بودند که صدای نفس کسی در سالن نمی‌‌آمد تا جایی که وقتی اعلام شد این عملیات موفق با رمز دخت بزرگ نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه‌ زهرا(س) انجام شده است گریه افراد زیادی از نظامیان ارشد آنها را دیدیم که بیشترشان اهل سنت بودند.
این فرمانده ارشد نظامی در شرق کشور با بیان اینکه مملکت را دارند بمباران فرهنگی می‌کنند، اضافه کرد: آمریکایی‌ها ده‌ها فیلم دروغ از توانمندی و روحیه بالا نیروهای نظامی خود در مقابل با دیگران می‌سازند آن وقت ما ده‌ها کار بزرگ در جنگ تحمیلی کردیم ولی اتفاقی نیفتاد.
قاجاریان با بیان اینکه الان هم دشمنان قدرت نیروهای مسلح ما را باور دارند، گفت: داعش به‌عنوان یک فتنه بزرگ شهر مهم جلولا در ۲۸ کیلومتری مرز غرب را گرفت و بعد قصد تسخیر خانقین در ۱۲ کیلومتری ایران را داشت و حتی یک تیپ پیشمرگ کرد از آنجا فرار کرد ولی بعدا با تدبیر سپاه و استفاده از همان تیپ، داعش به مراتب عقب نشست و جلولا پس گرفته شد.
او ضمن تقدیر از تلاش تیم دیپلماسی کشورمان در کارزار مذاکرات هسته‌ای، تصریح کرد: فلان آقا بعد توافق گفت که سایه جنگ از سر مملکت برداشته شد در حالی که ترس دشمنان از ما و تلاش‌‌شان برای رسیدن به توافق به دلیل قوت نیروهای مسلح و پشتیبانی همه جانبه مردم از نظام اسلامی است یا آقای رفسنجانی به اشتباه تحلیل کردند که عظمت توافق هسته‌ای بالاتر از فتح خرمشهر بود.
گفتنی است: در این مراسم از تلاش‌های فرمانده و مسئولان واحدهای مختلف پایگاه بسیج مستقر در ستاد دانشکده علوم پزشکی نیشابور تقدیر به عمل آمد.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن قاجاریان


برچسب ها : فرمانده تیپ زرهی ۲۱ امام رضا(ع) نیشابور ,  دانشکده علوم پزشکی نیشابور ,  سخنان سردار قاجاریان ,  هفته دفاع مقدس , 

نوشته شده در یکشنبه 5 مهر 1394 ساعت 09:42 ق.ظ | آخرین ویرایش در سه شنبه 7 مهر 1394 ساعت 08:51 ق.ظ